Четвер, 27.01.2022, 04:34

\

Диктанти

Головна » Диктанти » Аудіодиктанти

Аудіодиктант №5 Дивна Ніч

Місяць високо піднявся на небо,[1] і вигляд став ніби фантастичний. Золота, широка та довга, ніби жива[2] смуга все ворушилась. Мені здавалось, що з того золотого плеса от-от виринуть якісь фантастичні привиди або зеленоокі русалки, закутаються в тихий світ місяця й заспівають дивними голосами дивних пісень, яких ніколи й не чуло людське вухо.

Із чорного бору неначе вискочила здорова рання зірка й застрягла в небі над чорною смугою в імлі. Зірка ніби потягла за собою з бору рожевий тонесенький та прозорий серпанок. Вона замиготіла ніби сріблом та діамантами, неначе кліпала заспаними очима. Повний місяць висів серед неба й лив жовтий золотистий світ. Із правого берега гори наближались до Дніпра;[3] їх було видно виразно, як удень. Було видно яри й вузькі долини з садками, з білими хатами. На горах, на золотих банях та хрестах лиснів тихий відблиск. Тихо на горах, мертво в балках та долинах. Ніде ні звука![4] Не чути навіть найменшого шелесту. Але як гарно, яка пишнота навкруги! Усе стоїть облите зелено-жовтим сяєвом, ніби зачароване й скам'яніле, неначе намальоване на полотні. Кругом місяця небо таке ясне, неначе воно світилось наскрізь.

То була дивна, пишна ніч![5] Доки житиму, тебе не забуду. Ніколи ти не зникнеш з моєї пам'яті, —[6] така ти була гарна та пишна, неначе я покинув землю й перелетів у якийсь палац, чудно й чудово осяяний, про який оповідають у казках.

(За Іваном Нечуєм-Левицьким)

221 слово

Словничок

лисніти — сяяти, блищати

_______________________________
[1]

[2] ,

[3] ,

[4] .

[5] .

[6] :

Категорія: Аудіодиктанти | Додав: denike (22.01.2011)
Переглядів: 19141 | Коментарі: 8 | Рейтинг: 4.3/39
Всього коментарів: 8
0
8 Діана   [Матеріал]
Супер,все чудово!!

0
7 Ололенка   [Матеріал]
О мій Боже.. Ну чого ви всі такі тупняки? Спочатку читають повністю, потім по реченням і знову повністю. Все дуже добре. Диктанти супер!

0
6 валЯ   [Матеріал]
не встигаю

0
5 Влад   [Матеріал]
Саня ти бендер!!!

0
4 Саня   [Матеріал]
Оце, норм.
Бо всы попередны дуже швидко!

0
3 Захар   [Матеріал]
А мені подобається!!!!!!!

0
2 Ірина   [Матеріал]
ффффууууууууу

0
1 Ірина   [Матеріал]
Вона якось не дуже добре диктує!

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Правила
Категорії розділу
Диктанти [43]
Аудіодиктанти [15]
Пошук
Реклама
Порадити наш сайт

Опитування
Що Вам найбільше незрозуміло?
Всього відповідей: 2296
Вхід
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0