Диктант №12
Капуста — найбільш доступний і дешевий овоч. До того ж вирощують її майже повсюдно, навіть за Полярним колом. Хоча батьківщина її на півдні —[1] імовірно, на території сучасної Італії або Греції. Принаймні стародавні греки вирощували три сорти білокачанної капусти ще за триста років до нашої ери. До речі, від римлян пішла й українська її назва, адже «капуста» латиною означає «голова».
Давньогрецькі та давньоримські лікарі першими звернули увагу на цілющі властивості цієї рослини: їй приписувалася здатність усувати головний біль, виліковувати глухоту і безсоння.
Складно сказати, коли цей овоч з'явився на території сучасної України. Перші письмові згадки про нього належать до тисяча сімдесят третього року. Але очевидно, що набагато раніше завезли його сюди грецькі колоністи, які проживали в Криму.
Цікаво, що червонокачанна капуста потрапила на наші землі тільки в тисяча вісімсот двадцять п'ятому році, а деякі із понад півтори сотень різновидів цієї культури невідомі у нас і понині.
Говорячи про цю рослинну культуру, неможливо не згадати головний продукт із неї — квашену капусту. Відомо, що її вживали будівельники Великої китайської стіни. Але стіна не врятувала китайців від завоювання Чингізханом.
Зі ста двадцяти восьми сортів білокачанної капусти, зареєстрованих в Україні, вітчизняних лише двадцять дев'ять. Переважно правлять бал голландські і французькі, трапляються німецькі та навіть польські сорти та гібриди.
«Земля 2000»
203 слова
_________________________
[1] ,