Середа, 28.02.2024, 11:25

\

Диктанти

Головна » Диктанти » Аудіодиктанти

Аудіодиктант №4 Город біля хати

Цвітуть соняшники. Озвучені бджолами, вони чомусь схожі для мене на круглі кобзи, які земля підняла зі свого лона на високих живих стеблах. Живе тіло кобз, пахуче, припорошене жовтим пилом, проросле пелюстками, світиться й золотіє, щось промовляє своєю широкою, незгасаючою усмішкою. Скільки того сміху на городі —[1] всі соняшники сміються, веселі, але водночас по-доброму замислені, кожен щось хоче сказати тобі, тільки підійди до нього.

Коли заходить сонце, то й соняшники вечоріють, поступово смеркають. І вже того сміху не видно й не чути на городі, і вже затихають живі кобзи,[2] або ж і зовсім позамовкали. Стоять на межі,[3] поміж грядками, поміж картоплею та кукурудзою не розсудливі й приязні світильники, а похмурі квіти смутку й темряви. Стоять мовчки, думають про своє, і в їхньому заглибленому думанні й мовчанні вловлюється щось чуже. Переборюючи легкий острах у грудях, обережно ступаючи по принишклій землі, наближаєшся до першого-ліпшого соняшника, простягаєш руку, повертаєш його бліде обличчя до свого —[4] і вражено й трохи безпорадно відповідаєш усмішкою на потемнілу, на пригаслу усмішку соняшника, на його широкий і якийсь наче аж докірливий погляд.

Гарбузи в'ються поміж картоплею, спинаються на вишні, перелазять через тин, вони, прикріпившись чіпкими своїми вусиками, просочуються, пробиваються скрізь, де тільки можуть знайти краплину сонця. Завойований простір вони відзначають високим,[5] зірчастим цвітом, цілими вогняними сузір'ями, які палахкотять поміж кущами картоплі, які завзято здираються на тини, на кущі, які перелазять через рови, з наївною безтурботністю вискакуючи на вигін, на стежку, на дорогу, розцвітають і там, нашорошуючи навсібіч свої чутливі струни-вусики.

(Євген Гуцало)

244 слова

Словничок

принишклий — завмерлий

_________________________
[1] :

[2] немає розділових знаків

[3] немає розділових знаків

[4] немає розділових знаків

[5] немає розділових знаківКатегорія: Аудіодиктанти | Додав: denike (22.01.2011)
Переглядів: 20066 | Коментарі: 5 | Рейтинг: 3.5/33
Всього коментарів: 5
5 наталья  
0
не могую. прослушать помагітє

4 Саша  
0
Очень плохо. Ничего не успеваю!

3 mishanya  
0
Нормально читают,сначала весь текст просто ,а потом по строчке! wacko biggrin

2 Мери  
0
Алексей ты дурак , слушай весь текст , снала она его читает полностью , а потом медленно !

1 Александра  
0
Ужасно,потому что слишком быстро читают и просто не успеваешь запомнить и написать.

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Правила
Категорії розділу
Диктанти [43]
Аудіодиктанти [15]
Пошук
Реклама
Порадити наш сайт

Опитування
Як Ви відноситеся до нововведень "Аудіодиктанти"?
Всього відповідей: 1777
Вхід
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0