Середа, 28.02.2024, 12:54

\

Диктанти

Головна » Диктанти » Аудіодиктанти

Аудіодиктант №6 Дід Дем`ян

Серед майстрового люду найбільшої слави зажив мiй дiд Дем'ян, якого знав увесь повіт. Чого тiльки не вмiв мiй дiдусь![1] Треба десь зробити сiчкарню — спiваючи, зробить, дайте тiльки залiза, дерева i ввечерi добру чарку. А хочете вiтряка, то й вiтряка вибудує пiд самi хмари;[2] у кузнi вкує сокиру, у стельмашнi злагодить воза й сани, ще й дерев'янi квiти розкидає по них.

Залiзо й дерево аж спiвали в дiда, поки сила не повиходила з його рук. Мiг чоловiк нехитрим iнструментом вирiзати i просту людину, i святого. Сусiди не раз, смiючись, згадували, як на замовлення вiн робив нашому пановi фiгури апостолiв Петра й Павла. Вони виходили з дерева не пiсними святенниками, а могутнiми молодоокими бороданями, яким приємно було тримати в руках i книгу, i ключi вiд раю.

Фiгури закрасувались перед входом до панського палацу, а жаднюга пан, звикши все мати на дурничку, не заплатив нічого колишньому крiпаковi. Дiд якось нагадав вельможному за плату, але той лише розреготався i крiзь сміх сказав: «То це ж, Дем'яне, завелика честь, коли пан винен мужиковi![3] Чи тобi не досить її?»

Тодi мiй дiд i показав свiй норов: уночi викрав у пана апостолiв i порiзав їх на дрова. Вранцi коло нашого подвiр'я вже юрмилися люди, розглядаючи розкиданi бiля дровітнi голови, бороди, тулуби i ноги святих.

Незабаром над'їхав за фiгурами розлючений пан зi своїми гайдуками. Побачивши, що робиться на подвiр'ї майстра, вiн вилаявся та й подався до батюшки зi скаргою на богохульство. Свята церква поклала на дiда покуту: вiн якийсь час мусив кожного, навiть найменшого, свята ходити на всi служби.

(За Михайлом Стельмахом)

255 слів

Словничок

повіт — адміністративно-територіальна одиниця, складова частина губернії

січкарня — приміщення, в якому встановлено пристрій для різання соломи чи сіна

стельмашня — майстерня, де роблять вози, сани, колеса

дровітня — місце, де зберігають дрова

гайдук — слуга

покута — покарання за провину

_____________________________
[1] .

[2] ,

[3] .

Категорія: Аудіодиктанти | Додав: denike (22.01.2011)
Переглядів: 17497 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 3.8/18
Всього коментарів: 2
2 віка  
0
чомусь не можу прослухати аудіодиктант, не відтворюється звук, хоча полоса прокрутки вмикаеться і звукова шкала на максимумі.

1 полина  
0
вопщє капєц

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Правила
Категорії розділу
Диктанти [43]
Аудіодиктанти [15]
Пошук
Реклама
Порадити наш сайт

Опитування
Чи варто додавати на сайт плеєр?
Всього відповідей: 2826
Вхід
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0