Вівторок, 11.12.2018, 06:40

\

Диктанти

Головна » Диктанти » Диктанти

Диктант для ДПА 2. Батько нашої історії
2. Батько нашої історії

            Нестор прийшов до Києво-Печерської лаври сімнадцятилітнім юнаком і назавжди залишився тут, щоб стати не тільки монахом-чорноризцем, а й батьком української історії. Історики сходяться на тому, що він був надзвичайно освіченою людиною, добре знався і на давньоруських, і на іноземних літописах, які читав в оригіналі.

            Нестора часто називають літописцем. Це так, він справді вів літопис, але правильніше його називати письменником та істориком. І не просто першим професійним істориком Русі, а й бітьком усієї нашої історії. Він дотримувався літописних форм і хронологічного викладу подій, але прагнення висловитися ширше й докладніше диктувало йому численні вставні оповіді в "Повісті минулих літ". Пригадаймо, наприклад, історію життя і смерті віщого Олега або розправу княгині Ольги з жителями міста Іскоростеня.

            Нестор звів в одне ціле літописи, створені попередниками, творчо опрацював їх, і з-під його невтомного пері вийшла цілісна, тематично завершена книга, яка не тільки дає уявлення про те, "звідки пішла Руська земля і хто в ній найперший почав княжити", а й читається як справді захоплюючий художній твір на теми нашої історії.

(163 слова)

Категорія: Диктанти | Додав: denike (27.03.2011)
Переглядів: 27643 | Коментарі: 3 | Рейтинг: 3.0/81
Всього коментарів: 3
3 Лена  
вообще-то не 163 слова, а 162!

2 ghy  
wsxxX

1 ghy  
dav

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Правила
Категорії розділу
Диктанти [43]
Аудіодиктанти [15]
Пошук
Реклама
Порадити наш сайт

Опитування
Чи хотіли б ви вбити Табачника? (міністра освіти)
Всього відповідей: 2500
Вхід
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0