Неділя, 03.12.2023, 01:30

\

Диктанти

Головна » Диктанти » Диктанти

Диктант для ДПА 21. Думка про хліб

                                               21. Думка про хліб

Гінзбург ляснув віжками, кінь легко виніс гринджолята за село, на рівну степову дорогу. Дзвінко рвав копитами збитий, утоптаний, спресований зимовими морозами сніг, а довкола застигли, розіслалися безмежними заметами поля.

Морозне повітря обдувало Гінзбургові щоки, холодило очі так, що аж сльози виступали, щипало за носа. Та він не скулився, не ховався обличчям в овечий комір кожуха, а, випроставшись назутріч тугому пружному вітрові, дихав на повні груди.

Щасливо й радісно дивився Гінзбург на немов викутий із застиглого полум’я захід, що з останніх сил утримував на своїй вузькій та довгій долоні сонце, яке великою ртутною кулею намагалося скотитися донизу.

Він задоволено думав, що, незважаючи на посушливу осінь, вологи вистачить і люди будуть із хлібом. Бо за роки дитинства, а потім і юності навчився Григорій поважати нелегку працю хліборобів – оцих усіх дядьків, які одвічно несуть на своїх плечах увесь рід людський, годуючи його, напуваючи та зодягаючи, і яким, по злій іронії долі, зроду-віку не вистачало місця за велелюдним столом: тулилися несміливо десь аж у кінці.

(161 слово)Джерело: http://pravila-uk-mova.at.ua
Категорія: Диктанти | Додав: denike (12.04.2011) | Автор: Драгомирик Денис E W
Переглядів: 27404 | Теги: Збірник, ДПА, диктанти, н.р., тексти, 2010-2011, ДПА диктанти, 2011, диктант, рр. | Рейтинг: 2.9/20
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Правила
Категорії розділу
Диктанти [43]
Аудіодиктанти [15]
Пошук
Реклама
Порадити наш сайт

Опитування
Ким Ви плануєте стати?
Всього відповідей: 4322
Вхід
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0