Середа, 28.02.2024, 13:08

\

Диктанти

Головна » Диктанти » Диктанти

Диктант для ДПА 6. Історія

6. Історія       

            Історія однозначно свідчить про те, що найнепохитніші для сучасників тієї чи іншої епохи реалії життя можуть зникати зовсім або переживати неймовірні метаморфози. Так, одні, колись нікому не відомі міста й країни, набувають великого значення й могутності, інші відходять у небуття або ж втрачають свою колишню велич.

            Скажімо, на початку сімнадцятого століття на карті світу не було такого міста, як Нью-Йорк, що сьогодні є фінансовим центром усього світу. Тільки тисяча шістсот двадцять шостого року голландська компанія заснувала на території племені ірокезів маленьке містечко - майбутній Нью-Йорк. Хто тоді знав про нього? А приблизно в той самий час зійшла нанівець військова й торгова могутність володарки морів блискучої Венеції з її непереможним флотом і переповненими золотом банками. Успіх тоді обертався навколо Парижа, Лондона, Амстердама, Відня. Останні два міста не зберегли до наших часів свій тодішній світовий вплив.

            Сьогодні все тече, усе змінюється так швидко, як ніколи раніше. Однак сучасними не здатні помічати й адекватно оцінювати ці зміни. А от згодом історики майбутнього все оцінять і розкладуть по полицях.

(165 слів)

Категорія: Диктанти | Додав: denike (27.03.2011)
Переглядів: 15307 | Рейтинг: 4.0/28
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Правила
Категорії розділу
Диктанти [43]
Аудіодиктанти [15]
Пошук
Реклама
Порадити наш сайт

Опитування
На якій мові Ви розмовляєте в повсякденному житті?
Всього відповідей: 4281
Вхід
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0