Середа, 28.02.2024, 11:30

\

Диктанти

Головна » Диктанти » Диктанти

Диктант для ДПА 8. Символіка українського народу

8. Символіка українського народу

            У нашому синьо-жовтому прапорі відбита ідея, у якій синій колір пов’язаний із водою і поняттями "нижній", "земний", "жіночий", "лівий", а жовтий - із вогнем і поняттями "верхній", "небесний", "чоловічий", "правий". Коли жодна з цих стихій не переважає і вони гармонійно поєднані, має місце світова й суспільна рівновага, панує

злагода. Саме ця ідея закладена в нашому державному прапорі, який творять дві рівновеликі половинки - синя і жовта, символи води й вогню.

            Ці дві могутні і протилежні природні стихії, поєднуючись, творять життя, а на барвному рівні поєднання синього і жовтого кольорів дають колір життя - зелений. Переважання якоїсь стихії - води чи вогню - призводить, за первісними уявленнями, до природних катаклізмів, лилолить.

            Якщо виходити з уявлень наших пращурів, барвні половинки нашого прапора мають розташовуватися інакше: верхня половинка - жовта, а нижня - синя. Саме під такими прапорами українці брали участь у національно-визвольних змаганнях за свободу й незалежність рідного краю. Пояснення синьої барви як неба, а жовтої як достиглих пшеничних ланів - пізніше переосмислення, коли істотно призабулося первісне, сакральне значення цих кольорів.

(161 слово)

Категорія: Диктанти | Додав: denike (27.03.2011)
Переглядів: 23309 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 3.2/38
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Правила
Категорії розділу
Диктанти [43]
Аудіодиктанти [15]
Пошук
Реклама
Порадити наш сайт

Опитування
Як Ви відноситеся до нововведень "Аудіодиктанти"?
Всього відповідей: 1777
Вхід
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0