Середа, 28.02.2024, 13:04

\

Диктанти

Головна » Диктанти » Диктанти

Диктант для ДПА 9. Зв’язок поколінь

9. Зв’язок поколінь

            Є в Україні такі унікальні місця, що однієї їхньої мальовничості в будь-який сезон, а надто в пору буяння зелені, достатньо, щоб назавжди приворожити серце й душу, адже з висоти пташиного лету на десятки кілометрів видно світ на всі його чотири сторони. А відчуття простору породжує почутття щастя. А ще, як на додачу, земля ця овіяна легендами козацької минувшини...

            Шар-гора, що на Полтавщині, - стометрової висотри видовжене плато, яке знизу омивається водами Псла. Багато подій за майже тисячоліття знали Шар-гора й сотенне козацьке містечко Говтва. Зокрема навесні 1638 року гетьман Запоролької Січі Яків Острянин розгромив тут польсько-шляхетське військо на чолі з коронним гетьманом Миколою Потоцьким. На початку червня вже кілька років поспіль на Шар-горі відбувається свято "Козацької слави цілюще джерело", куди з’їждаються численні гості.

У концерті беруть участь художні колективи. Проходить видовищне театралізоване дійство - козацькі бої, реконструкція баталій з яничарами. Учі охочі можуть скуштувати козацького кулешу. А велика кількість учасників народного гуляння у вишиванках і козіцьких строях - наочне свідчення органічного зв’язку поколінь.

(160 слів)

Категорія: Диктанти | Додав: denike (27.03.2011)
Переглядів: 22298 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 3.5/34
Всього коментарів: 2
2 Хліб  
0
ye lf

1 Олена  
0
виправте помилки!!! літери попропускали - слів не розбереш!

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Правила
Категорії розділу
Диктанти [43]
Аудіодиктанти [15]
Пошук
Реклама
Порадити наш сайт

Опитування
Чи варто додавати на сайт плеєр?
Всього відповідей: 2826
Вхід
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0